VATRAMAHL

Juhul kui soovid tellida, saadame heameelega terve kasti 12x 500ml kulleriga koju hinnaga 60,00 €.  Vajuta vasakult menüüst "Võta ühendust" ja täida ankeet.

MAHETOODE, LOODUSLIK, VITAMIINI- JA MINERAALAINETE RIKAS


Nordic Maple Sap - VAHTRAMAHL

Vahtramahl on nõrgalt magus vesi mis voolab otse vahtrapuust. Vahtramahl läbib loodusliku protsessi, mis täidab selle toitainetega. Varakevadel tõmbavad vahtrapuud maast vett ja filtreerivad selle läbi juurte. See vesi kogub terve talve puusse talletatud toitaineid ja annab niisutust ja ergutust, mis võimaldab puu kasvu ja uuenemist kevadel.

Vahtramahla on kogutud aasta sadu ja Boston Globe'i andmetel nimetasid Põhja-Ameerika uurijad vahtramahla enam kui 300 aastat tagasi “maailma kõige tervislikumaks joogiks”.

Kangrusselja Mõis OÜ valmistatud vahtramahl on pastöriseerimata ja hapendamata puhas puust- pudelisse mahl. Tootmisprotsessi käigus säilivad vitamiinid, mineraalid, antioksüdandid ja isegi soolestiku tervendavad oligo sahhariidid, mistõttu on pakub vahtramahla kõike füüsilisest võimekusest ja tervisest kuni puhta naudinguni.

1. Niisutab tavalisest veest kiiremini

Vahtramahlas looduslikult leiduvate elektrolüütide, mineraalide ja vähese loodusliku suhkru tõttu on see eriti hästi imenduv. Northern Texase ülikooli uuring on näidanud, et vahtramahl niisutab organismi kiiremini kui tavaline vesi. Sellepärast sobib vahtramahl nii professionaalsele kui ka harrastussportlasele, et hoida enda keha optimaalselt niisutatud. Vahtramahl on ideaalne jook enne treeningut, et keha niisutada ilma tarbetu lisatud suhkru või raskete kaloriteta mida pakkuvad tavalised spordijoogid.

2. Täis taimseid toitaineid
Vahtramahl on  täis kasvipäraseid toitaineid, nagu antioksüdante, mineraale, polüfenoole ( toimivad antioksüdantidena ja vähendavad organismis vabade radikaalide kahjustavat toimet)  ja orgaanilisi happeid. 

Rhode Island Ülikoolis tehtud uuringutes on vahtramahlast leitud 46 bioaktiivset ühendid ja tugev antioksüdantne toime. Antioksüdandid võitlevad vabade radikaalidega ja vähendavad oksüdatiivsed stressi. Kestev sügav oksüdatiivne stress võib põhjustada või süvendada mitmesuguseid haigusi, nagu vähk [2], kardiovaskulaarsed haigused, ateroskleroos, hüpertensioon, isheemia-reperfusioonikahjustused, suhkurtõbi, närvisüsteemi kahjustavad haigused (Alzheimeri tõbi ja Parkinsoni tõbi) ning reumatoidartriit.[3] Vabad radikaalid on seostatud põletike ja  haigustega nagu diabeet, vähk ja südamehaigused. 

3.Suurendab aeroobset jõudlust / VO2 Max Dr David Bellar'i tehtud uuringud näitasid, et treeningu ajal paranesid hapnikutarbimise (VO 2 ) võimed, kui sportlased tarbisid vahtramahla võrreldes platseebo rühmaga.

VO 2  Max (või maksimaalne hapniku kogus, mida inimene suudab tarbida kasvava intensiivsusega treeningu ajal) on keha võime kasutada hapnikku lihasrakkudes energia metabolismiks. Suurem VO 2  Max korreleerub suurema energiatoodanguga ning seega ka parema aeroobse treeninguna. 

4. Võib leevendada pohmelli  Study in International Journal of Molecular Medicine
leidis, et vahtramahla joomine enne alkoholi kasutamist võib kiirendada alkoholi metabolismi organismis. Seetõttu võib see pohmelli raskust vähendada või leevendada. 

5. Looduslikult vähe kaloreid ja suhkrut (ega sisalda magusaineid!) Vahtramahl  on looduse loodud ja pole vaja lisada suhkruid ega magusaineid. Loomulikult on selles vähe kaloreid ja vähe suhkrut. Selles sisalduvad suhkrud on looduslikud sahharoosid.

6. Stabiliseerib veresuhkrut Vahtramahl on suurepärane mangaani allikas. Mangaan aitab kontrollida veresuhkrut. Dr Yves Desjardins leidis, et vahtramahl sisaldab märkimisväärses koguses abskissihappet (kasvipärane hormoon) ning see aitab kaasa veresuhkru homöostaasile, stimuleerides insuliini vabanemist pankrease rakkude kaudu ja suurendades rasvarakkude tundlikkust insuliini suhtes, mis teeb sellest tugeva relva metaboolse sündroomi ehk rasvumise ja diabeedi vastu.

 7. Tervislik seedesüsteem Vahtramahl sisaldab prebiootikume, mis on tervisliku seedesüsteemi jaoks hädavajalikud . Prebiootikumid on soolestiku tervislike bakterite toiduallikas ja toidavad probiootikume. Mõlemad on vajalikud terve soolestiku ja tervisliku seedimise jaoks.   

Seedetrakti tervis on seotud immuunsuse, vaimse tervise, antioksüdantsete funktsioonide ja ainevahetusega. Vahtramahl on hea oligosahhariidide allikas ja seda kasutavad soolestikus leiduvad head bakterit (nt laktobatsillid), mis aitavad meil toitu seedida ja tugevdavad seedesüsteemi. 

8. Toetab tervislikku immuunsüsteemi  
Vahtramahl sisaldab antioksüdante , tsinki ja prebiootikume , mis kõik aitavad tervet immuunsüsteemi. Kuna hea vedeliku tasakaal on ka tervisliku seisundi säilitamise väga oluline komponent, aitavad vahtramahla eriti head imenduvad eelised kaasa mitmel viisil.